Donice ogrodowe z lekkiego betonu – seria Lead

Seria Lead to to zestawy donic ogrodowych w kolorze ciemnoszarym. Wykonane są z lekkiej, ale wytrzymałej mieszanki betonu i włókna szklanego – clayfibre’y. Materiał ten jest odporny na mróz oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne, jak choćby śnieg, grad czy marznący deszcz, czy nadmierną ilość promieni UV. Mieszanka jest stosunkowo lekka, dlatego donice z niej wykonane można przenosić bez większego problemu. Doniczki wykonane z calyfibre’y są objęte dwuletnią gwarancją. Ten typ donic doskonale prezentuje się w ogrodach oraz na balkonach i tarasach. Posiadają otwory odwadniające, a rośliny można zasadzać w nich bezpośrednio.

Kształty i rozmiary

Donice ogrodowe z lekkiego betonu występują w bardzo szerokiej gamie kształtów oraz rozmiarów. Pozwala to na idealne dopasowanie doniczek do potrzeb roślin oraz do aranżacji ogrodu. Jakie donice znajdziesz w serii Lead?

Prostokątne donice Bigular – to niskie i szerokie doniczki, w których możesz posadzić kilka roślin obok siebie. Znakomicie będą prezentować się na przykład na tarasach lub pod ścianą domu. Występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz je do wybranego gatunku roślin. Wszystkie rozmiary zachowują proporcje, dlatego donice Birgular będą znakomicie prezentować się w każdej sytuacji.

Okrągłe donice – to piękne doniczki o średnicy zbliżonej do wysokości. Doskonałe proporcje sprawiają, że okrągłe donice znakomicie sprawdzą się wzdłuż alejek. Duży wybór rozmiarów pozwoli Ci dobrać donicę zarówno pod niewielkie rośliny, jak i bardziej okazałe draceny czy juki. Ich faktura jest gładka. Brak zdobień sprawia, że doniczki te wpiszą się w każdy wystrój ogrodu lub tarasu.

Misy ogrodowe – pięknie będą wyglądać w nich drobne kompozycje kwiatowe. Podobnie jak okrągłe donice misy także nie posiadają dodatkowych zdobień. Gładka faktura pozwala im wpasować się w wiele rodzajów aranżacji ogrodu.

Wysokie donice ogrodowe – dostępne są w kształtach prostopadłościanów lub walców. Sprawdzają się przy sadzeniu bardziej okazałych roślin, które mają rozbudowane korzenie. Również dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu znajdziesz wysoką donicę odpowiednią dla Twojej rośliny. Mogą służyć również jako wazony.

Sortuj wg 
 Pokaż  na stronę

Donica Partition Lead 70 cm

Donica Partition Lead 70 cm

Cena: 629,00 PLN


Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved. Copyright © by FajneDonice.pl