Opcje przeglądania

Taras to wyjątkowe miejsce. Kojarzymy je z relaksem, latem i rodziną. Warto więc zawrzeć wszystkie te pozytywne skojarzenia w jego estetyce. W tym mogą pomóc nam rozmaite elementy i rozwiązania. Jednym z nich są donice na taras, dzięki którym podkreślimy jedność z naturą i urozmaicimy wizualnie przestrzeń. Wybór nie będzie jednak taki prosty. Musimy bowiem wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również kwestie funkcjonalne. Bardzo duże znaczenie ma również sposób wykonania tarasu. Jeśli jego podstawa jest drewniana, ciężkie, betonowe donice raczej nie zdadzą egzaminu. Z drugiej strony, nie mogą być również zbyt lekkie, bo silny podmuch wiatru przewróci je i zniszczy. Musimy pamiętać, że donice tarasowe będą znajdować się na zewnątrz. Muszą więc być odporne na działanie destruktywnych czynników atmosferycznych: jak deszcz, wiatr czy promienie słońca. Warto też, żeby materiał dobrze znosił kontakt z szerokim spektrum temperatur: zarówno jeśli chodzi o niskie, jak i wysokie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Donice na taras

Donice na taras, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego, są zróżnicowane pod wieloma względami. Zanim jednak podejmiesz decyzję - musisz określić swoje potrzeby. Zastanów się nad takimi kwestiami, jak:

  • sposób i materiał wykonania tarasu,
  • ilość dostępnego miejsca na tarasie,
  • zadaszenie lub jego brak,
  • ekspozycja na inne czynniki zewnętrzne,
  • stylistyka i wszystkie związane z nią kwestie.

Dopiero, kiedy sprecyzujesz swoje potrzeby, będziesz mógł wybrać odpowiednie względem nich donice tarasowe. Postaraj się specjalnie nie przełamywać neutralnej estetyki tarasu, bowiem to właśnie ona nadaje mu ten wyjątkowy, niepowtarzalny klimat.

Donice tarasowe – bogata oferta

Oferta naszego sklepu obejmuje różnego rodzaju, ładne donice na taras, które sprawdzą się w przypadku większości konwencji. To dzięki temu, że asortyment zawiera zarówno produkty, małe, duże, średnie, jak i ciężkie, lekkie i różniące się wieloma innymi elementami. Dzięki temu, nawet jeśli ustawisz donice wokół tarasu, jego wygląd nie będzie nudny.

Co ciekawe - jest to jedna z niewielu przestrzeni, gdzie naprawdę możesz popuścić wodze wyobraźni w kwestii aranżacji. Oprócz kwestii funkcjonalnych nie ma bowiem zbyt wielu sztywnych reguł, którymi powinieneś się kierować.

Donice na taras z różnych materiałów, kształtów oraz kolorów 

Zarówno małe, jak i duże donice na taras mogą być wykonane w różny sposób. Jednym z najważniejszych elementów jest materiał. Do najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie należą solidny plastik, ceramika, tworzywo sztuczne, szkło oraz różnego rodzaju materiały naturalne. Wysokie donice na taras często przybierają postać walca, wazy lub pół stożka.

Co do zasady są to bowiem najbardziej funkcjonalne rozwiązania - łatwo jest je przenieść, wyczyścić i odnowić w razie potrzeby. Skoro już jednak o funkcjonalności mowa. Najlepiej, żeby nowoczesne donice na taras były w ciemnym kolorze. Wynika to z faktu, iż przez większość czasu będą stały na zewnątrz. Tam zaś dużo łatwiej o różnego rodzaju zabrudzenia.

Donice przy tarasie – różne zastosowania

W sensie ogólnym, donice przy tarasie zawsze pełnią funkcję estetyczną - przynajmniej w jakiś sposób. Nie znaczy to jednak, że nie możemy ich wykorzystać do celów praktycznych. Najlepszym pomysłem byłoby hodowanie w nich roślin, które możemy na co dzień wykorzystać. Warto wiedzieć, że mogą to być nie tylko kwiaty, ale również krzewy czy niewielkie drzewka.

Dlaczego warto kupić u nas donice na taras?

Nie każdy przepada za klasycznymi, bezpiecznymi rozwiązaniami. Niektórzy wolą bardziej nietypowe, fajne donice na taras. Pozwalają one w jakiś sposób zróżnicować estetykę tego miejsca względem innych, które można spotkać wszędzie. Na szczęście dla jednych i drugich - nasz asortyment pokrywa wszystkie te potrzeby. Oferujemy również lekkie donice na taras drewniany, które z pewnością nie przyczynią się do zbytniego obciążenia konstrukcji.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, szukania inspiracji, a w razie potrzeby również kontaktu z naszymi konsultantami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl